V četrtek, 21. 4. 2022,  je potekalo državno prvenstvo v krosu na Zbiljah. Naša šola se je odlično odrezala in dosegla kopico vrhunskih rezultatov.

V kategoriji učenk letnik 2009 je Doroteja Kotnik osvojila 3. mesto. V kategoriji učenk letnik 2008 je Žana Sivka osvojila 1. mesto in postala državna prvakinja. V kategoriji učenk letnik 2007 je Lorina Žnidaršič Pušnik osvojila 1. mesto in prav tako postala državna prvakinja.

Ekipa učencev in učenk letnik 2009 v postavi: Doroteja Kotnik, Katina Skaza Pevnik, Iztok Lakožič in Timon Brglez je prav tako osvojila 1. mesto in v tej disciplini osvojila naslov državnih prvakov.

V prestižni kategoriji vse ekipnega seštevka šol je naša šola osvojila naslov državnih prvakov v krosu. K odličnemu rezultatu so prispevali naslednji učenci: Teo Marčinković, Timon Brglez, Doroteja Kotnik, Katinka Skaza Pevnik, Ciril Tome, Žana Sivka, Jošt Klančnik, Lorina Žnidaršič Pušnik. Vsem tekmovalcev iskrene čestitke!