»V dnevih, ki so pred nami in med katerimi je v ospredju božič, obeležujemo še en pomemben in za slovenski narod edinstven dogodek , ki  je prerasel v državni praznik  s pomenljivim imenom DAN SAMOSTOJNOSTI IN ENOTNOSTI.

V počastitev slednjega na šoli vsako leto priredimo slovesnost in tudi letos bo temu tako.«

Tako smo v letošnjem, recimo temu »posebnem letu«, v uradnem vabilu, poslanem na e-naslove, nagovorili učence naše šole in jih povabili, da se udeležijo virtualne slovesnosti, ki smo jo pripravili v počastitev praznika. Učenci so se po zbujanju v nov dan pouka na daljavo in jutranjih opravilih, ki so po navodilih učiteljev morala vključevati tudi zajtrk in izbiro svečane garderobe, ob 9. uri zbrali v zoom sobah svojih razredničark in razrednikov. Rdeča nit skupnega druženja, v katerega nas je uvodoma, kot se spodobi, popeljala slovenska himna, je bil prispevek naših učencev, ki so razmišljali o domovini, njenih lepotah, svojem domu in odnosu ter občutkih do tega, kar že 30 let imenujemo Slovenija. Njihove misli z velikim veseljem in ponosom delimo tudi z vami, naši deželi na sončni strani Alp pa kličemo: »Vse najboljše in še na mnoga leta!«