Združenje veteranov 90-91 mesta Ljubljana in bivših ljubljanskih občin z Osnovno šolo Vič je v tem šolskem letu razpisalo že 12. literarni natečaj Moja rodna domovina, ki je tokrat nosil pomenljiv naslov Z Goričkega v Piran. Učenci in učenke od 6. do 9. razreda, ki obiskujejo osnovne šole v Republiki Sloveniji in zamejstvu, so v svojih delih opisovali, kako doživljajo svojo domovino, kakšni so njihovi občutki, ko razmišljajo o njej, in nenazadnje kakšno prihodnost vidijo v tej majhni deželi na sončni strani Alp. Tudi naša šola je za natečaj prispevala številna odlična dela. Njihovo kakovost je v množici prispelih izdelkov iz vse Slovenije prepoznala tudi  petčlanska strokovna komisija profesoric slovenščine in predstavnikov Združenja veteranov. Nagrajenke naše šole so tako postale Neja Kovač iz 8. b-razreda, Blažka Mlakar iz 8. c-razreda in Ajša Sivka iz 9. b-razreda. Iskrene čestitke tudi njihovim mentoricam: gospe Valentini Volavšek, gospe Joviti Kovač in gospe Tini Esih.