V torek, 17. 12. 2019, smo imeli učenci od 6. do 9. razreda v sklopu delavnic za nadarjene učence priložnost, da se preizkusimo v 3D modeliranju z računalnikom in 3D tiskanju zmodeliranega predmeta. Udeležba je bila kar številna, delavnica pa je potekala na ŠC Slov. Konjice-Zreče. Najprej so nas pospremili v računalniško učilnico in nam povedali, da je šola v zadnjem času zelo tehnološko napredovala, saj so jo opremili z novimi računalniki, 3D tiskalniki in drugo opremo. Nato smo po navodilih učitelja s pomočjo programa za 3D modeliranje narisali model predmeta, ki smo ga kasneje želeli natisniti. Pri tem smo morali uporabiti znanje, pridobljeno pri pouku tehnike. Model predmeta smo zmodelirali s pomočjo načrtov posameznih elementov in načrta sestavljenega predmeta. Med našim delom so nam pokazali tudi različne izdelke, ki so jih izdelali učenci na šoli, nad le-temi pa smo bili zelo navdušeni. Na koncu so nam povedali, da so 3D tiskalniki zelo drage naprave in da lahko s pomočjo njih poleg plastike tiskamo tudi kovino ter beton. Pošalili smo se, da kogar to zelo zanima, si lahko za božič zaželi 3D tiskalnik. Pred odhodom so nas povabili, da se pri njih še kdaj oglasimo.
Ulrik Lebeničnik Trstenjak , 9. a