V petek, 22. 11. 2019 in soboto, 23.11. 2019, se je na podružnični šoli Tepanje odvijal že tretji  jezikovni tabor, ki je potekal v okviru mednarodnega projekta Večjezičnost. Udeležilo se ga je štirideset učencev Osnovne šole Ob Dravinji. Letos je jezikovni tabor potekal v znamenju štirih držav: Kitajske, Madžarske, Španije in države starih Rimljanov. Tabor je bil zasnovan tako, da so učenci poleg jezikovnega znanja spoznali tudi kulturo omenjenih držav, način oblačenja, se seznanili z  navadami, kulinariko … Na družabnem večeru so se pomerili v znanju in tematsko obarvanih igrah. V petek nam je Anja Marguč pripravila čudovito predavanje o Kitajski. Pred spanjem pa so učenci uživali še v predavanju učitelja Roberta Zrneca o Madžarski in Španiji. Za eno noč so se blazine v telovadnici spremenile v naše postelje. Megleno sobotno jutro so učenci pregnali s telovadbo in z aktivnostmi na igrišču ter se po krepkem zajtrku podali na jezikovne delavnice, kjer so spoznali osnove latinščine, španščine, madžarščine in kitajščine. Ildiko Kovač, Alenka Ungar, Patricija Korošec in Matej Prevc so bili povabljeni zunanji sodelavci, ki te jezike zelo dobro poznajo in jih vsakodnevno uporabljajo pri svojem delu. Za naše učence so pripravili zanimive in dinamične jezikovne delavnice, ki so zaokrožile letošnji 3. jezikovni tabor. Po kosilu so si učenci izmenjali zaključne vtise o taboru in prejeli priznanja za sodelovanje. Prijetno utrujeni, a zadovoljni in polni vtisov smo se odpravili domov. In že razmišljamo o naslednjem taboru prihodnje leto.