V sredo, dne 6. 11. 2019, se je 35 učencev skupaj z učiteljicami in ravnateljico ob enajsti uri dopoldne odpravilo v Ljubljano, kjer so se na RTV Slovenija udeležili snemanja priljubljene mladinske oddaje Male sive celice. Za tako edinstveno izkušnjo se lahko zahvalijo Urhu Hlačarju iz 7. c-razreda, Dominiku Plohlu iz 8. a-razreda in Žigi Žnidaršiču Pušniku iz 9. b-razreda, ki so v regijskem izboru »pometli« s konkurenco ter nam po nekaj letih, odkar naša šola sodeluje v izborih, ponovno omogočili nastop v oddaji. Vsi trije fantje so pokazali ogromno mero znanja, spretnosti, hitrosti in, kar je zelo pomembno, borbenosti do samega konca »tekme«. Pri tem so jih več kot odlično spodbujali navijači s tribun, ki so, kot se spodobi, navijali glasno, korektno ter ploskali tudi nasprotnikom. Žal je s kančkom sreče in z zgolj osmimi točkami razlike zmagala Osnovna šola Kajetana Koviča iz Poljčan. V očeh naših tekmovalcev je bilo po koncu oddaje mogoče videti kar precejšnjo mero razočaranja, kar pomeni, da so bili s srcem pri stvari, da so si resnično želeli zmage. Žal je v tekmovanjih vedno tako, da nekdo zmaga, drugi izgubi, vendar pa smo ta dan zmagali tudi mi – že sama uvrstitev na snemanje je bila neverjeten uspeh, na katerega smo izredno ponosni. Iskrene čestitke fantom, navijačem in mentorici, gospe Anici Vehovar.
Male sive celice so na sporedu vsako soboto ob 9.20. Priporočamo ogled, saj se lahko ob tem veliko naučite. Naše učence pa boste lahko spremljali 23. novembra 2019.