K letošnjemu ZLATU na državnem prvenstvu osnovnih šol so dekleta dodala še SREBRO v košarki 3 x 3.

Za usvojeno 2. mesto so morala na področnem tekmovanju štirikrat zmagati. V sredo, 29. 5. 2024, jih je čakal še zaključni turnir KZS, na katerem je sodelovalo 12 najboljših ekip iz Slovenije.

V skupinskem delu so premagale vrstnice z OŠ Grm Novo mesto in OŠ NO Cerknica ter se neposredno uvrstile v četrtfinale. Tam so se pomerile z dekleti z OŠ Jurija Dalmatina Krško in jih zanesljivo premagale. Tudi v polfinalu so nasprotnice z OŠ Škofljica z odlično igro v drugem delu tekme brez težav premagale.

V finalni tekmi so jim nasproti stale enakovredne nasprotnice iz OŠ Milana Šuštaršiča. Tekma je bila zelo napeta in izenačena. Ob zaključku so imele nasprotnice nekoliko več sreče in naše punce so kljub borbeni in požrtvovalni igri v obrambi morale priznati premoč vrstnic iz Ljubljane.

Naše košarkarice so nas celo šolsko leto odlično zastopale in pokazale veliko lepih akcij.

Žani Sivka, Sari Bračun, Zoji Juhart Korošec, Hani Malič in Aljaši Sodin čestitamo.