V sredo, 24. 4. 2024, na slovenski dan brez zavržne hrane, ki poteka v Sloveniji že tretje leto, se je v Kulturnem domu Slovenske Konjice odvijala zaključna prireditev projekta Odgovorno do okolja, ki poteka pod okriljem JKP Slovenske Konjice. Učenci treh šol, in sicer OŠ Loče, OŠ Pod goro in OŠ Ob Dravinji so na Ekoparlamentu razpravljali o super zdravem obroku brez ostankov in zdravi prehrani, najboljši EKO razredi pa so si ogledali predstavo Levček gre v mesto. V avli Kulturnega doma Slov. Konjice so si vsi gostje in učenci ogledali razstavljena likovna dela tridesetih učencev sodelujočih šol. Likovna dela je ocenjevala strokovna žirija in trem učencem dodelila prva tri mesta. Na sam vrh so se tako povzpeli: Eva Hohler iz 1. e, Lucas Guzelj iz 3. a in Trina Švab iz 5. a-razreda. Likovno delo Mihe Verhovška iz 5. a pa je bilo kot drugo najboljše ocenjeno s strani publike – učencev, ki so zanj glasovali tako, da so v njegovo posodico odložili pokrovček.