V sredo, 11. 9. 2019, je na III. OŠ Celje potekal regijski izbor televizijske oddaje Male sive celice. Tekmovanja  se je udeležilo 37 ekip, ki so jih sestavljali učenci sedmih, osmih in devetih razredov. Med njimi sta bili tudi dve ekipi naše šole, in sicer v sestavi: Urh Hlačar in Vid Iršič iz 7. c  razreda,  Dominik Plohl iz 8. a, Blažka Mlakar iz 8. c  razreda, Ulrik Lebeničnik Trstenjak iz 9. a ter Žiga Pušnik Žnidaršič iz 9. b razreda.

Obe ekipi sta pokazali zelo široko znanje. Še posebej pa se je izkazala ekipa, v sestavi: Urh Hlačar, Dominik Plohl in Žiga Pušnik Žnidaršič. Postali so regijski prvaki in se uvrstili v televizijsko oddajo. Druga ekipa (Vid Iršič, Blažka Mlakar in Urlik Lebeničnik Trstenjak) pa se je na pisnem delu uvrstila med prvih deset.

Iskrene čestitke obema ekipama, saj sta pokazali široko razgledanost in veliko splošnega znanja.

Zmagovalcem pa želimo uspešno sodelovanje v televizijski oddaji.

Mentorica: Anica Vehovar