Naša šola se vsako leto odzove na številne likovne natečaje na državnem in mednarodnem nivoju. Naši učenci se resnično vsako leto znajdejo na seznamu prejemnikov različnih priznanj s področja likovne umetnosti.

V preteklem šolskem letu je korona virus posegel v marsikatero načrtovano dejavnost in tudi umetnost pri tem ni bila izjema. Tako smo zaman čakali na rezultate kar štirih likovnih natečajev, na katerih so sodelovali naši učenci. Organizatorji natečajev so tako ocenjevanje, razglasitev nagrajencev ter razstavo izbranih del realizirali šele v začetku tega šolskega leta. V preteklih tednih smo bili deležni kar treh nadvse prijetnih oznanil, da so učenci naše šole – nekateri že bivši, prejeli naslednja likovna priznanja:

LIKOVNI SVET OTROK (OŠ Karel Destovnik Kajuh, Šoštanj):

Bronasto priznanje na državnem nivoju: Žiga Juhart, (8. b) 9. b

                                                                Jaka Leskovar, (8. b) 9. b

                                                                Benjamin Brglez, (8. c) 9. c

LIKOVNI NATEČAJ ” DREVO” (OŠ Šturje, Ajdovščina):

Srebrno priznanje na državnem nivoju: Loti Jazbec (6. c) 7. c

MEDNARODNI LIKOVNI NATEČAJ “BURJA” (OŠ Danila Lokarja, Ajdovščina):

Srebrno priznanje: Samantha Lešnik (9. a)

Bronasto priznanje: Azime Ademi (9. a)

                                Laura Kočnik, (9. a) vse tri učenke naše šole v preteklem šolskem letu.

Iskrene čestitke.