V petek, 18. 10. 2019, smo na naši šoli gostili učenke in učence iz Srbije. Za njih smo pripravili kratek kulturni program. Prireditev sva vodila jaz in naša sedmošolka Marija, ki se je pred dvema letoma v Slov. Konjice preselila prav iz Srbije, sedaj pa še drugo leto obiskuje OŠ Ob Dravinji. Marija je vodila prireditev v srbskem jeziku. Obiskovalcem sva nato predstavila šolo, jih seznanila s številom učencev, učiteljev in oddelkov na šoli ter z aktivnostmi, ki se pri nas dogajajo med šolskim letom. Povedala sva, da našo šolo obiskuje kar nekaj otrok iz tujega govornega območja, ki se pri nas dobro počutijo. Ker je bila ravnateljica službeno odsotna, je goste pozdravila njena pomočnica, gospa Petra Paradižnik. Naš otoški pevski zbor pa jim je zapel dve pesmi. Na koncu programa smo goste povabili na sprehod po šoli.

Timotej Polenek, 8. b