Ob zaključku šolskega leta so naši športniki nastopili še na zadnjem tekmovanju v tem šolskem letu. V sredo, 5. junija, so se najboljši posamezniki zbrali na Državnem atletskem tekmovanju, ki je potekalo v športnem parku v Slovenski Bistrici.

Pravico nastopa so si priborili trije posamezniki in moška štafeta, vsi v kategoriji starejših.

NIK HREN v suvanju krogle in TIMON BRGLEZ  v teku na 1000 metrov, sta nastopila po pričakovanjih, na koncu pa Nik osvojil 16., Timon pa 13. mesto v državi.

Bolje je šlo ZALI LAMPREHT, ki je v suvanju krogle še izboljšala svoj rezultat s področnega tekmovanja in na koncu osvojila zelo dobro 5. mesto.

VAL FRANC POZEB je v predteku osvojil 3. mesto, v finalu pa je svoj dosežek še nadgradil in postal državni podprvak v teku na 60 metrov!

Največ smo pričakovali od moške štafete 4×100 metrov, ki je bila v tej sezoni še neporažena. Fantje so verjeli vase in v teku, ki tekmecem ni puščal nobenih možnosti prepričljivo zmagali!

Tudi tokrat se je pokazalo, da pravilen pristop z maksimalno motivacijo in veliko treninga prinaša rezultate.

Najhitrejši v državi so postali: NIK HRIBERNIK, KLEMEN GUŠTIN, MATIC POLEGEK in VAL FRANC POZEB.

Iskrene čestitke vsem nastopajočim, še posebej pa dobitnikom medalj!