V sredo, 6. 3. 2024 je potekal POLFINALNI TURNIR v košarki za starejša dekleta, ki so se ga udeležile štiri košarkarske šole. Vedeli smo, da bo tekmovanje zahtevno in težko.

V prvi tekmi so se po žrebu naše učenke pomerile z OŠ Litija. Pričele so odlično in povedle s 13:0. Z agresivno obrambo in hitrimi protinapadi so prednost do konca prve tretjine uspešno večale. Tudi v drugi tretjini so naše košarkarice nadaljevale z agresivno igro, v zaključku pa samo potrdile svojo nadvlado na igrišču in zmagale s 57:32.

V zadnji odločilni tekmi so se naše učenke pomerile z domačo ekipo OŠ Šmarje pri Jelšah. V prvi tretjini so z vztrajno in agresivno igro v obrambi ter hitro igro v napadu večale prednost ter odšle na počitek z 8 točkami prednosti. V drugi tretjini so z borbeno in požrtvovalno igro prednost večale. Tekmo so zasluženo zmagale 51:36.

Naša dekleta so z ekipnim duhom, borbenostjo in z neomajno željo po zmagi uspele premagati obe ekipi in se tako uvrstile med štiri najboljše ekipe starejših deklet v državi.

Neizmerno se veselimo finalnega tekmovanja.

SKUPINA  VZHOD
Sodelovali so: OŠ ŠMARJE PRI JELŠAH, II. OŠ ROGAŠKA SLATINA, OŠ OB DRAVINJI, OŠ LITIJA

Rezultati:

OŠ ŠMARJE PRI JELŠAH : II. OŠ ROGAŠKA SLATINA 25:58 (8:20, 12:25, 5:13)

OŠ OB DRAVINJI : OŠ LITIJA 57:32 (27:7, 9:11, 21:14)

II. OŠ ROGAŠKA SLATINA : OŠ LITIJA 64:33 (18:16, 22:9, 24:8)

OŠ OB DRAVINJI : OŠ ŠMARJE PRI JELŠAH 51:36 (20:12, 14:6, 17:18)

Na finalni turnir sta se uvrstili II. OŠ Rogaška Slatina in OŠ OB Dravinji Slovenske Konjice.

NAŠO ŠOLO SO ZASTOPALE: ŽANA SIVKA, SARA BRAČUN, ZOJA JUHART KOROŠEC, NEŽA KALŠEK, HANA MALIČ, DOROTEJA KOTNIK, ALJAŠA SODIN, MILA KROŠL, NEŽA PETRAŠ in VITA GODEC.