V petek, 27. 9. 2019, smo se predstavniki šolske skupnosti in učenci, ki obiskujemo izbirni predmet šolsko novinarstvo, udeležili Urbanega sprehoda z dušo po Slovenskih Konjicah. Pot se je začela na  Starem trgu, pred obnovljeno pisarno TIC-a, kjer nas je pozdravila gospa Tjaša Kangler. Sledil je postanek pred stavbo današnje cvetličarne, kjer je bila nekoč pošta. Nad slednjo naj bi se rodil Ivan Minatti. Učiteljica Tina Esih je obiskovalcem dogodka razložila, da je ta točka ena izmed sestavnih delov literarno-zgodovinske poti Po Minattijevih stopinjah, ki bo od marca 2020 na voljo obiskovalcem Slovenskih Konjic. Učiteljica Valentina Volavšek pa je skupaj z nadobudnimi učenci naše šole pripravila čudovito recitacijo ene izmed številnih Minattijevih pesmi. Pot smo nato nadaljevali do obnovljene stare tržnice, preurejene v sodobno parkirišče, ter do nove pridobitve našega mesta – otroškega igrala zipline. Le-tega smo takoj preizkusili, po »dolgi« vožnji pa je prav prijal požirek zelo okusne vode iz novo zgrajenih pitnikov. Predzadnja točka našega sprehoda je bila izposojevalnica koles Kolesce, ki je uporabnikom v Konjicah na voljo kar na štirih lokacijah. Sledil je še postanek pred novim prostorom KAŠ-a, ki je glavni organizator odmevne tekaške prireditve Konjiški maraton. Polni vtisov smo se vrnili pred pisarno TIC-a, kjer smo prisluhnili ubranim glasovom pevcev našega šolskega pevskega zbora, ki deluje pod vodstvom učiteljice Janje Stampfer. Preden smo krenili nazaj proti šoli, smo si privoščili drobne prigrizke, učiteljice pa so preizkusile Minattijevo kavo.
Jaka Leskovar in Tia Godec, 8. b